Зв’язатись з нами
0
Ми створюємо бізнес!

ПепсіКо

ПепсіКо

Історія компанії PepsiСo почалася у XIX столітті. У серпні 1898 року Калеб Бредхем (Caleb Bradham), власник невеликої аптеки в Нью-Берні, штат Північна Кароліна, придумав рецепт освіжаючого напою з горіхів коли й ванілі, який одержав назву «Pepsi-Cola». У 1902 році виникла компанія — The Pepsi-Cola Company.

У 1956 році Pepsi продається по всьому світу й виробляється на 149 заводах в 61 країні.

У 1961 році на ринок вийшла компанія Frito-Lay. Вона була створена в результаті об'єднання двох відомих компаній: Fritos, створеної Елмером Дуліном (Elmer Doolin) у 1932 році, та Lay's, заснованої Германом В. Лейом (Herman W. Lay) у 1938 році. Fritos виробляла популярні кукурудзяні чіпси, а Lay's спеціалізувалася на картопляних.

Історичне злиття The Pepsi-Cola Company та виробника солоних закусок Frito-Lay відбулося у 1965 році — так народилася сучасна компанія PepsiСo. Ключову роль у злитті двох компаній зіграв у той час віце-президент компанії Дон (Дональд) Кендалл, кому, до речі, належить ідея розгортання бізнесу компанії в СРСР. Вже у 1970 році обсяг продажів компанії PepsiСo перейшов відмітку в 1 мільярд доларів.

До 1986 року до корпорації був приєднаний третій за величиною виробник безалкогольних напоїв — 7-Up International, а потім і компанія Mug Root Beer.

У 1998 році PepsiСo придбала найбільшого в США виробника натуральних соків Tropicana, а у 2001 — компанію з випуску каш та пластівців Quaker Oats разом з її підрозділом з випуску спортивних напоїв Gatorade.

У 2010 році до компанії були приєднані найбільші ботлери (Pepsi Bottling Group та Pepsi Americas), що дозволило PepsiСo стати другою за величиною компанією у світі, що виробляє продукти харчування та напої.

Придбання у 2008 році компанії «Лебедянський» та покупка у 2011 році компанії «Вімм-Білль-Данн», що спеціалізується на соках, молочних продуктах та дитячому харчуванні, зробила PepsiСo лідером з виробництва продуктів харчування та напоїв у Росії й СНД.

Сьогодні прибуток компанії PepsiСo становить близько 65 млрд. доларів на рік. Компанія випускає широкий асортимент продукції, включаючи 22 товарних знаки, щорічні роздрібні продажі кожного з яких перевищують мільярд доларів. Компанія представлена у 200 країнах світу, у ній працює близько 300 тисяч людей.

PepsiСo, історія якої почалася з виробництва солодких газованих напоїв, сьогодні розширює свій продуктовий портфель за рахунок корисних для здоров'я продуктів харчування та напоїв.